SOŠVOŠŠkolní jídelnaCateringCentrum celoživotního učeníKAPŠ
Home
Výpis blogu
Září
19

Hledáme kolegyni/kolegu

Nabízíme volné místo na pozici učitel/učitelka AJ
Hledáme kolegyni/kolegu
Září
7

Třídní schůzky

Třídní schůzky se konají ve čtvrtek 7. 9. 2017 v 16:00 hodin.
Třídní schůzky
Srpen
29

Pozvánka na slavnostní zahájení školního roku 2017/2018

Slavnostní zahájení školního roku 2017/2018 pro všechny žáky školy proběhne v pondělí 4. 9. 2017 v 8:30 hodin v hotelu Clarion Congress Hotel Ostrava. Na toto zahájení srdečně zveme i všechny rodiče žáků prvních ročníků. Na setkání s Vámi se těší pedagogický sbor a vedení školy.
Pozvánka na slavnostní zahájení školního roku 2017/2018
Srpen
28

Odborná praxe v Grandhotelu Pupp

Žáci AHOL - Střední školy gastronomie, turismu a lázeňství se zúčastnili odborné praxe v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech.
Odborná praxe v Grandhotelu Pupp
Srpen
28

Podzimní termín jednotných závěrečných zkoušek

Podzimní termín jednotných závěrečných zkoušek
Srpen
28

Podzimní termín maturitní zkoušky

Podzimní termín maturitní zkoušky
Červen
29

Čtvrté kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 30. srpna 2017 přihlásit do 4. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Čtvrté kolo přijímacího řízení
Červen
6

Třetí kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 23. června 2017 přihlásit do 3. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Třetí kolo přijímacího řízení
Květen
29

Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník

Kompletní harmonogram závěrečných zkoušek pro studenty třetího ročníku oboru kuchař - číšník.
Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník
Květen
19

Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.

Kompletní harmonogram maturit pro studenty závěrečných ročníků maturitních oborů.
Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.

Soutěžní přehlídka studentských minipodniků

V dnešní době, kdy nabídka převyšuje poptávku a nad každým mladým člověkem visí hrozba vysoké nezaměstnanosti, je důležité rozvíjet u žáků podnikavost a konkurenceschopnost. Díky projektu „Výchova k vzdělanosti prostřednictvím studentských minipodniků“, který je součástí programu Investice do rozvoje vzdělávání a je financován z fondů EU si mohli žáci na vlastní kůži vyzkoušet veškerá úskalí spojená s vlastním podnikáním od založení firmy až po daňové přiznání. Své zkušenosti si poté mohli vyměnit na soutěžní Přehlídce studentských minipodniků, která proběhla dne 25. 05. 2015 v zajímavém industriálním prostředí multifunkční haly GONG.

Soutěžní setkání probíhalo formou přehlídek prací žáků, kteří soutěžili ve třech kategoriích:

  1.       Nejlepší prezentace
  2.       Nejlepší propagační produkt
  3.       Nejzajímavější produkt

Celkem soutěžilo osm studentských minipodniků žáků SOU A SOŠ SČMSD ze Znojma, AHOL SOŠ a AHOL SŠ gastronomie, turismu a lázeňství. V kategorii Nejlepší prezentace zvítězili žáci AHOL SOŠ s minipodnikem Aurea, Nejlepší propagační produkt měli žáci AHOL SŠ gastronomie, turismu a lázeňství a jejich minipodnik City break a Nejzajímavější produkt předvedli žáci SOU A SOŠ SČMSD ze Znojma v minipodniku Ledové doupě. Žáci prezentovali své produkty před porotou, která se skládala z odborníků na podnikání, gastronomii, prezentační schopnosti a ošetřovatelství v časovém limitu 5 – 7 minut. Poté měla prostor porota, aby se žáků zeptala na jejich vlastní zkušenosti se zakládáním podniků. Soutěžní přehlídku přišlo navštívit více než 200 účastníků.

Cílem projektu bylo naučit žáky, jak vytvořit podnikatelský záměr a začít ho realizovat formou studentských minipodniků.

Soutěžní přehlídku si účastníci mohli zpříjemnit sladkou chutí palačinek, které připravovala paní Bc. Radmila Tomanová na svém palačinkovém kole, pořízeném v rámci projektu Praxe pro život organizovaného Sdružením Jeseníky, který je rovněž financován z fondů EU.

Studentské minipodniky jsou dobrou příležitostí k tomu, aby se propojilo teoretické vzdělávání s praktickými činnostmi týkajícími se zakládání podnikání a podmínek pro toto podnikání. Myslím si, že tato kritéria a cíle projektu byly splněny a jsme velice rádi, že naši žáci dostali příležitost vyzkoušet si krok po kroku všechny potřebné postupy, které jsou nutné pro chod podnikání.

Vítězům srdečně blahopřejeme a věříme, že si z práce ve studentských minipodnicích odnesli mnoho důležitých zkušeností, protože jak se říká: „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“. Proto chci na závěr popřát všem žákům, aby tím bojištěm, kterému se říká život, prošli díky těmto zkušenostem opravdu s lehkostí.

 

 

Mgr. Kateřina Grygarová

Vaše jméno:
Váš e-mail:
ochrana proti spamu
' '
opište kód z tohoto obrázku do následujícícho pole: