SOŠVOŠŠkolní jídelnaCateringCentrum celoživotního učeníKAPŠ
Home
Výpis blogu
Září
19

Hledáme kolegyni/kolegu

Nabízíme volné místo na pozici učitel/učitelka AJ
Hledáme kolegyni/kolegu
Září
7

Třídní schůzky

Třídní schůzky se konají ve čtvrtek 7. 9. 2017 v 16:00 hodin.
Třídní schůzky
Srpen
29

Pozvánka na slavnostní zahájení školního roku 2017/2018

Slavnostní zahájení školního roku 2017/2018 pro všechny žáky školy proběhne v pondělí 4. 9. 2017 v 8:30 hodin v hotelu Clarion Congress Hotel Ostrava. Na toto zahájení srdečně zveme i všechny rodiče žáků prvních ročníků. Na setkání s Vámi se těší pedagogický sbor a vedení školy.
Pozvánka na slavnostní zahájení školního roku 2017/2018
Srpen
28

Odborná praxe v Grandhotelu Pupp

Žáci AHOL - Střední školy gastronomie, turismu a lázeňství se zúčastnili odborné praxe v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech.
Odborná praxe v Grandhotelu Pupp
Srpen
28

Podzimní termín jednotných závěrečných zkoušek

Podzimní termín jednotných závěrečných zkoušek
Srpen
28

Podzimní termín maturitní zkoušky

Podzimní termín maturitní zkoušky
Červen
29

Čtvrté kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 30. srpna 2017 přihlásit do 4. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Čtvrté kolo přijímacího řízení
Červen
6

Třetí kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 23. června 2017 přihlásit do 3. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Třetí kolo přijímacího řízení
Květen
29

Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník

Kompletní harmonogram závěrečných zkoušek pro studenty třetího ročníku oboru kuchař - číšník.
Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník
Květen
19

Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.

Kompletní harmonogram maturit pro studenty závěrečných ročníků maturitních oborů.
Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.

OLIMA CUP 2016

V termínu od 20. do 22. 10. probíhala na výstavišti Flora Olomouc soutěž Olima Cup 2016. Soutěžilo se ve třech kategoriích, a to kuchař kadet, junior a senior. Kategorie junior byla určena pro žáky odborných gastronomických škol, hotelových škol a speciálních gastronomických škol z České republiky a ze zahraničí, kteří nedosáhli věku 21 let. Tuto podmínku splňovali i dva naši žáci: Jakub Mrkva a Martin Vantuch z prvního ročníku oboru Gastronomie – Kuchař v moderní gastronomii. Jejich konkurence čítala dalších deset soutěžících z odborných gastronomických škol. Naši dva žáci se ale této konkurence nezalekli, a to i přes to, že někteří konkurenti studovali vyšší ročníky a soutěže se tak zúčastnili již v předchozích letech.

 

Zadání soutěžního úkolu znělo následovně:  během 45 minut připravit 4 porce inovativního pokrmu, kde hlavní surovinou bude vepřová krkovice bez kosti. V den soutěže si každý soutěžící ze spotřebního koše vylosoval navíc 3 suroviny, které musel zakomponovat do pokrmu. Jakub i Martin se na soutěž pečlivě připravovali a při sestavování pokrmu brali ohled na sezónnost. Jejich pokrmy tedy obsahovaly podzimní plodiny, jako např. dýni, celer, červenou řepu a houby. Oba si při samotné přípravě pokrmu během soutěže počínali profesionálně a poradili si i se zakomponováním třech vylosovaných surovin.

 

Jakub Mrkva

- název pokrmu: Marinovaný steak z krkovice s hříbkovou omáčkou, krémové dýňové a celerové pyré doplněné restovanými fazolkami

 

Martin Vantuch

- název pokrmu: Vepřová krkovice na tymiánu a rozmarýnu s žampionovo-smetanovou omáčkou, bramborová kaše s bylinkami, pečená červená řepa

 

Jejich výkon byl oceněn odbornou komisí, složenou ze známých kuchařů, která Jakuba Mrkvu odměnila zlatou medailí a Martina Vantucha stříbrnou. Díky tomuto umístění ve zlatém a stříbrném pásmu byli oba žáci nominování na soutěž Gastro junior Brno 2017, která proběhne v lednovém termínu na brněnském výstavišti.

Jakubovi i Martinovi gratulujeme a přejeme hodně úspěchů i do budoucna v dalších soutěžích!!!

 

Mgr. Anna Slaninová

 

 

 

 

 

Vaše jméno:
Váš e-mail:
ochrana proti spamu
' '
opište kód z tohoto obrázku do následujícícho pole: