SOŠVOŠŠkolní jídelnaCateringCentrum celoživotního učeníKAPŠ
Home
Výpis blogu
Říjen
6

OLIMA CUP 2017

Naši žáci se v pátek 5. října 2017 zúčastnili soutěže Olima Cup 2017
OLIMA CUP 2017
Září
21

Co si odnést ze školy

Ve středu 20. září se uskutečnila beseda s Václavem Klausem ml.
Co si odnést ze školy
Září
18

Adaptační kurz prvních ročníků 2017/2018

Ve dnech 11. - 13. září 2017 se konal adaptační kurz prvních ročníků v rekreačním středisku H-Resortu v Kunčicích pod Ondřejníkem.
Adaptační kurz prvních ročníků 2017/2018
Srpen
28

Odborná praxe v Grandhotelu Pupp

Žáci AHOL - Střední školy gastronomie, turismu a lázeňství se zúčastnili odborné praxe v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech.
Odborná praxe v Grandhotelu Pupp
Srpen
28

Podzimní termín jednotných závěrečných zkoušek

Podzimní termín jednotných závěrečných zkoušek
Srpen
28

Podzimní termín maturitní zkoušky

Podzimní termín maturitní zkoušky
Červen
29

Čtvrté kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 30. srpna 2017 přihlásit do 4. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Čtvrté kolo přijímacího řízení
Červen
6

Třetí kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 23. června 2017 přihlásit do 3. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Třetí kolo přijímacího řízení
Květen
29

Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník

Kompletní harmonogram závěrečných zkoušek pro studenty třetího ročníku oboru kuchař - číšník.
Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník
Květen
19

Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.

Kompletní harmonogram maturit pro studenty závěrečných ročníků maturitních oborů.
Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.

Je v Praze blaze?

 

Jako každoročně, tak i letos jsme vyrazili se čtvrtým ročníkem do našeho hlavního města – Prahy. Tato kulturně-historická exkurze by měla studenty obohatit jak po stránce kulturní, literární tak i historické.

Vyrazili jsme ve středu brzy ráno vlakem a již v devět hodin jsme vystupovali na Hlavním nádraží. Mezi devátou a desátou hodinou jsme se ubytovávali na Výstavišti a vyrazili do víru velkoměsta. Vše začalo Pražským Hradem a podrobnou prohlídkou. Následoval Karlův most, Prašná brána…….není třeba vyjmenovávat, protože pod vedením Mgr. Radičové jsme nemohli nic opomenout a minout. Po šesti hodinách chůze jsme byli všichni vyčerpáni a hledali jsme útočiště pro odpočinek a zažehnání hladu. Večer jsme se zmohli jen na malou večerní procházku, ale i ta byla pro některé nepřekonatelným soustem.

Druhý den nás čekala návštěva Židovského hřbitova, Synagog – bylo jich hned několik, také obřadní síň a s nimi spojeny židovské tradice. Program byl opět velmi zajímavý. Některé z nás, tato část programu nadchla natolik, že místo času na občerstvení se věnoval částem muzea, které nebyli součásti předem určeného plánu. Večer jsme měli navštívit divadlo na Vinohradech a tak jsme si dali čas na přípravu, abychom neudělali Ostravě ostudu a řádně se do divadla připravili. Nikdo z nás přípravu nepodcenil a tak jsme si večer mohli naplno užívat a shlédnout velmi zvláštní představení KAŠPAR. Po večerním představení již nikdo neměl chuť realizovat nějaké noční výpravy za kulturou a tak jsme se svorně odebrali na ubytovnu.

Ráno nás čekalo balení a poslední část našeho bohatého programu. Podívali jsme se společně na radnici i s komentovanou prohlídkou. Pro některé byla prohlídka zajímavá a přínosná, někteří měli dojem, že by zvládli výklad mnohem profesionálněji.

Pohledem na Orloj a do jeho okének na světově proslulé postavičky jsme se loučili s Prahou. Se svými zážitky a nově nabytými vědomostmi jsme se zase postupně přibližovali naši dobré Ostravě. Měla jsem pocit, že se alespoň pro mne, život na chvíli zastavil. Praha je krásná, ale život v ní je rychlý a velmi neosobní – alespoň – já to tak cítím. Ráda se opět do Prahy vrátím, třeba s dalším čtvrtým ročníkem, ale život zde mě určitě neláká. Proto z mé strany, odpověď na otázku, která byla položena úplně na začátku – není blaze.    

Za všechny účastníky zájezdu Karin Boháčová

Vaše jméno:
Váš e-mail:
ochrana proti spamu
' '
opište kód z tohoto obrázku do následujícícho pole: