SOŠVOŠŠkolní jídelnaCateringCentrum celoživotního učeníKAPŠ
Home
Výpis blogu
Červenec
24

Volná pracovní místa

Hledáme nové kolegy na pozici učitele odborných předmětů a zeměpis - dějepis.
Volná pracovní místa
Červen
29

Čtvrté kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 30. srpna 2017 přihlásit do 4. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Čtvrté kolo přijímacího řízení
Červen
6

Třetí kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 23. června 2017 přihlásit do 3. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Třetí kolo přijímacího řízení
Květen
29

Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník

Kompletní harmonogram závěrečných zkoušek pro studenty třetího ročníku oboru kuchař - číšník.
Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník
Květen
19

Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.

Kompletní harmonogram maturit pro studenty závěrečných ročníků maturitních oborů.
Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.
Květen
15

Další stážisté v Bad Neustadtu – pokračování a návrat domů

Téměř celý minulý týden včetně víkendu probíhal v pracovním duchu. V sobotu a v neděli se v Bad Neustadtu konal veletrh týkající se elektromobilů, elektrokol a všeho, co s výrobou těchto produktů souvisí. Ve volném čase jsme tuto výstavu navštívili, což bylo velmi zajímavé.
Další stážisté v Bad Neustadtu – pokračování a návrat domů
Květen
11

Květnový workshop s Miroslavem Moldřikem

V prostorách Gastrostudia AHOL proběhl ve čtvrtek 11. května workshop s Miroslavem Moldřikem, šéfkuchařem hotelu City City. Workshop byl zaměřen na přípravu pokrmů za použití ČAJE a KÁVY v kuchyni.
Květnový workshop s Miroslavem Moldřikem
Květen
2

Druhé kolo přijímacího řízení do maturitních oborů

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, můžete se do 25. května 2017 přihlásit do 2. kola přijímacího řízení.
Druhé kolo přijímacího řízení do maturitních oborů
Květen
1

Další stážisté v Bad Neustadtu

V pondělí 1. května 2017 začala naše odborná praxe v bavorském Bad Neustadtu, kam jsme vyrazili v rámci projektu Erasmus+ - KA1 – Za praxí do Evropy.
Další stážisté v Bad Neustadtu
Duben
28

Výsledky příjímacího řízení školní rok 2017/2018

Výsledky příjímacího řízení školní rok 2017/2018.
Výsledky příjímacího řízení školní rok 2017/2018

Jazykový poznávací zájezd v Anglii

V posledním říjnovém týdnu 2015 se 20 žáků 1. a 2. ročníků pod dohledem Mgr. Anny Slaninové a Mgr. Libuše Radičové zúčastnilo jazykově poznávacího zájezdu do Anglie.

 

Cílem výletu bylo, aby se žáci na vlastní kůži seznámili s nejznámějšími londýnskými památkami, zdokonalili své jazykové znalosti a poznali život v anglických rodinách, u kterých byli čtyři noci ubytováni a se kterými si mohli v angličtině popovídat.

 

Zájezd začal v neděli 25. října odjezdem autobusu v dopoledních hodinách od školy. Všichni byli plni očekávání, co je v Anglii čeká. Prvním cílem bylo město Vyškov a později Kladno, kde jsme nabírali žáky středních škol, kteří se společně s námi zájezdu zúčastnili.

 

V podvečer jsme opustili hranice českého státu a pokračovali jsme přes Německo a Belgii do francouzského přístavu Calais. V sedm hodin ráno vjel náš autobus na trajekt a vydali jsme se přes průliv La Manche do britského Doveru. V záři ranního slunce pak žáci spatřili pověstné bílé útesy Doveru a věděli, že cíl naší cesty se již blíží.

 

Po náročném nočním přejezdu jsme v pondělí ráno vysedli v Londýně a vydali jsme se s průvodkyní  na jeho poznávání. To započalo procházkou parku ve čtvrti Greenwich, prohlídkou hradu The Tower, katedrály St. Paul‘ s Cathedral, návštěvou finančního centra The City a projížďkou po řece Temži.

 

Na konci velmi náročného dne nás autobus dovezl na místo srazu s anglickými hostitelskými rodinami v Shorehamu, které si převzaly skupinky žáků a ubytovaly je u sebe doma. Měli jsme možnost poznat jejich životní styl a zvyklosti. Pro mnohé z nás to byl velký zážitek.

 

Dopolední náplní byla výuka pod vedením anglického lektora a odpoledne cestování za památkami. Navštívili jsme například Útesy Seven Sisters, Námořní muzeum v Portsmouth, kde kotví loď HMS Victory nebo vyhlášené molo Brighton Pier.

 

V pátek ráno jsme se vydali na cestu zpět. Opět jsme navštívili Londýn a prohlédli si další známé památky. Např. Westminster Abbey, Houses of Parliament, Buckingham Palace, Piccadilly Circus, China Town, Trafalgar Square, British Museum, National Gallery, London Eye.

 

Ve večerních hodinách jsme odjeli do Doveru a odtud trajektem do Francie, Belgii a Německo zpět do ČR. Vrátili jsme se v sobotu večer, unaveni, ale plni nezapomenutelných zážitků.     

 

Mgr. Libuše Radičová

 

 

 

 

Vaše jméno:
Váš e-mail:
ochrana proti spamu
' '
opište kód z tohoto obrázku do následujícícho pole: