SOŠVOŠŠkolní jídelnaCateringCentrum celoživotního učeníKAPŠ
Home
Výpis blogu
Září
19

Hledáme kolegyni/kolegu

Nabízíme volné místo na pozici učitel/učitelka AJ
Hledáme kolegyni/kolegu
Září
7

Třídní schůzky

Třídní schůzky se konají ve čtvrtek 7. 9. 2017 v 16:00 hodin.
Třídní schůzky
Srpen
29

Pozvánka na slavnostní zahájení školního roku 2017/2018

Slavnostní zahájení školního roku 2017/2018 pro všechny žáky školy proběhne v pondělí 4. 9. 2017 v 8:30 hodin v hotelu Clarion Congress Hotel Ostrava. Na toto zahájení srdečně zveme i všechny rodiče žáků prvních ročníků. Na setkání s Vámi se těší pedagogický sbor a vedení školy.
Pozvánka na slavnostní zahájení školního roku 2017/2018
Srpen
28

Odborná praxe v Grandhotelu Pupp

Žáci AHOL - Střední školy gastronomie, turismu a lázeňství se zúčastnili odborné praxe v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech.
Odborná praxe v Grandhotelu Pupp
Srpen
28

Podzimní termín jednotných závěrečných zkoušek

Podzimní termín jednotných závěrečných zkoušek
Srpen
28

Podzimní termín maturitní zkoušky

Podzimní termín maturitní zkoušky
Červen
29

Čtvrté kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 30. srpna 2017 přihlásit do 4. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Čtvrté kolo přijímacího řízení
Červen
6

Třetí kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 23. června 2017 přihlásit do 3. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Třetí kolo přijímacího řízení
Květen
29

Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník

Kompletní harmonogram závěrečných zkoušek pro studenty třetího ročníku oboru kuchař - číšník.
Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník
Květen
19

Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.

Kompletní harmonogram maturit pro studenty závěrečných ročníků maturitních oborů.
Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.

Jazykový poznávací zájezd v Anglii

V posledním říjnovém týdnu 2015 se 20 žáků 1. a 2. ročníků pod dohledem Mgr. Anny Slaninové a Mgr. Libuše Radičové zúčastnilo jazykově poznávacího zájezdu do Anglie.

 

Cílem výletu bylo, aby se žáci na vlastní kůži seznámili s nejznámějšími londýnskými památkami, zdokonalili své jazykové znalosti a poznali život v anglických rodinách, u kterých byli čtyři noci ubytováni a se kterými si mohli v angličtině popovídat.

 

Zájezd začal v neděli 25. října odjezdem autobusu v dopoledních hodinách od školy. Všichni byli plni očekávání, co je v Anglii čeká. Prvním cílem bylo město Vyškov a později Kladno, kde jsme nabírali žáky středních škol, kteří se společně s námi zájezdu zúčastnili.

 

V podvečer jsme opustili hranice českého státu a pokračovali jsme přes Německo a Belgii do francouzského přístavu Calais. V sedm hodin ráno vjel náš autobus na trajekt a vydali jsme se přes průliv La Manche do britského Doveru. V záři ranního slunce pak žáci spatřili pověstné bílé útesy Doveru a věděli, že cíl naší cesty se již blíží.

 

Po náročném nočním přejezdu jsme v pondělí ráno vysedli v Londýně a vydali jsme se s průvodkyní  na jeho poznávání. To započalo procházkou parku ve čtvrti Greenwich, prohlídkou hradu The Tower, katedrály St. Paul‘ s Cathedral, návštěvou finančního centra The City a projížďkou po řece Temži.

 

Na konci velmi náročného dne nás autobus dovezl na místo srazu s anglickými hostitelskými rodinami v Shorehamu, které si převzaly skupinky žáků a ubytovaly je u sebe doma. Měli jsme možnost poznat jejich životní styl a zvyklosti. Pro mnohé z nás to byl velký zážitek.

 

Dopolední náplní byla výuka pod vedením anglického lektora a odpoledne cestování za památkami. Navštívili jsme například Útesy Seven Sisters, Námořní muzeum v Portsmouth, kde kotví loď HMS Victory nebo vyhlášené molo Brighton Pier.

 

V pátek ráno jsme se vydali na cestu zpět. Opět jsme navštívili Londýn a prohlédli si další známé památky. Např. Westminster Abbey, Houses of Parliament, Buckingham Palace, Piccadilly Circus, China Town, Trafalgar Square, British Museum, National Gallery, London Eye.

 

Ve večerních hodinách jsme odjeli do Doveru a odtud trajektem do Francie, Belgii a Německo zpět do ČR. Vrátili jsme se v sobotu večer, unaveni, ale plni nezapomenutelných zážitků.     

 

Mgr. Libuše Radičová

 

 

 

 

Vaše jméno:
Váš e-mail:
ochrana proti spamu
' '
opište kód z tohoto obrázku do následujícícho pole: