SOŠVOŠŠkolní jídelnaCateringCentrum celoživotního učeníKAPŠ
Home
Výpis blogu
Říjen
6

OLIMA CUP 2017

Naši žáci se v pátek 5. října 2017 zúčastnili soutěže Olima Cup 2017
OLIMA CUP 2017
Září
21

Co si odnést ze školy

Ve středu 20. září se uskutečnila beseda s Václavem Klausem ml.
Co si odnést ze školy
Září
18

Adaptační kurz prvních ročníků 2017/2018

Ve dnech 11. - 13. září 2017 se konal adaptační kurz prvních ročníků v rekreačním středisku H-Resortu v Kunčicích pod Ondřejníkem.
Adaptační kurz prvních ročníků 2017/2018
Srpen
28

Odborná praxe v Grandhotelu Pupp

Žáci AHOL - Střední školy gastronomie, turismu a lázeňství se zúčastnili odborné praxe v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech.
Odborná praxe v Grandhotelu Pupp
Srpen
28

Podzimní termín jednotných závěrečných zkoušek

Podzimní termín jednotných závěrečných zkoušek
Srpen
28

Podzimní termín maturitní zkoušky

Podzimní termín maturitní zkoušky
Červen
29

Čtvrté kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 30. srpna 2017 přihlásit do 4. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Čtvrté kolo přijímacího řízení
Červen
6

Třetí kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 23. června 2017 přihlásit do 3. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Třetí kolo přijímacího řízení
Květen
29

Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník

Kompletní harmonogram závěrečných zkoušek pro studenty třetího ročníku oboru kuchař - číšník.
Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník
Květen
19

Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.

Kompletní harmonogram maturit pro studenty závěrečných ročníků maturitních oborů.
Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.

Jazykově vzdělávací pobyt v Berlíně

Ve dnech 9. – 13. 11. 2015 navštívila skupina 20 žáků AHOL SŠ GTL spolu s Mgr. Lenkou Skupienovou a Ingrid Ondrušovou hlavní metropoli Spolkové republiky Německo Berlín. Program jazykově vzdělávacího pobytu byl bohatý. V dopoledních hodinách probíhaly jazykové kurzy, do kterých byli žáci rozděleni podle úrovně svých znalostí (A1 – B2), odpoledne jsme pak navštěvovali památky a turisticky atraktivní místa Berlína a jeho okolí.

V pondělí jsme projížděli oblastí bývalého východního Berlína až ke katedrále Berlínský dóm, navštívili jsme Pergamské muzeum vystavující jedinečnou babylónskou Ištařinu bránu, poté jsme se přesunuli na Alexandrovo náměstí s gotickým Kostelem sv. Panny Marie a na závěr jsme výtahem vyjeli do vyhlídkové kopule 365 m vysoké Televizní věže s výhledem na podvečerní Berlín.

Po úterní výuce nás čekala Postupim s parkovým komplexem honosného barokního zámečku Sanssouci zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO. Následovala prohlídka zámečku Cecilienhof, kde se po 2. světové válce konala Postupimská konference, která řešila poválečné dění Německa.

Středa byla ve znamení prohlídky centra Berlína, viděli jsme budovu Říšského sněmu, přesunuli jsme se k Braniborské bráně a nedalekému Památníku holocaustu, zažili jsme procházku po známé třídě Pod Lipami.

Ve čtvrtek nás čekalo odpolední zastavení u zámku Charlottenburger Schloβ, letní rezidence pruských králů s procházkou v zámeckém parku. Poté jsme přejeli na nejznámější bulvár města Kurfürstendamm se symbolickou ruinou kostela Gedächtniskirche. Den jsme zakončili v interaktivní expozici Story of Berlin.

Poslední den našeho pobytu jsme měli možnost vidět 1,3 km dlouhý dochovaný zbytek Berlínské zdi, tzv. East Side Gallery, dále pak Checkpoint Charlie – dřívější přechod mezi východním a západním Berlínem. Nemohu opomenout dokumentační centrum Museum Topografie des Terrors, jehož expozice byla udělána tak realisticky a přesvědčivě, že v nás zanechala silný dojem.

Návštěvu Berlína hodnotím jako velice přínosnou. Žáci měli možnost vidět metropoli SRN z blízka a lépe tím pochopit historii a reálie Německa. Doufám, že nadšení z němčiny jim vydrží velmi dlouho.

 

Mgr. Lenka Skupienová

 

Vaše jméno:
Váš e-mail:
ochrana proti spamu
' '
opište kód z tohoto obrázku do následujícícho pole: