SOŠVOŠŠkolní jídelnaCateringCentrum celoživotního učeníKAPŠ
Home
Výpis blogu
Červenec
24

Volná pracovní místa

Hledáme nové kolegy na pozici učitele odborných předmětů a zeměpis - dějepis.
Volná pracovní místa
Červen
29

Čtvrté kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 30. srpna 2017 přihlásit do 4. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Čtvrté kolo přijímacího řízení
Červen
6

Třetí kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 23. června 2017 přihlásit do 3. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Třetí kolo přijímacího řízení
Květen
29

Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník

Kompletní harmonogram závěrečných zkoušek pro studenty třetího ročníku oboru kuchař - číšník.
Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník
Květen
19

Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.

Kompletní harmonogram maturit pro studenty závěrečných ročníků maturitních oborů.
Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.
Květen
15

Další stážisté v Bad Neustadtu – pokračování a návrat domů

Téměř celý minulý týden včetně víkendu probíhal v pracovním duchu. V sobotu a v neděli se v Bad Neustadtu konal veletrh týkající se elektromobilů, elektrokol a všeho, co s výrobou těchto produktů souvisí. Ve volném čase jsme tuto výstavu navštívili, což bylo velmi zajímavé.
Další stážisté v Bad Neustadtu – pokračování a návrat domů
Květen
11

Květnový workshop s Miroslavem Moldřikem

V prostorách Gastrostudia AHOL proběhl ve čtvrtek 11. května workshop s Miroslavem Moldřikem, šéfkuchařem hotelu City City. Workshop byl zaměřen na přípravu pokrmů za použití ČAJE a KÁVY v kuchyni.
Květnový workshop s Miroslavem Moldřikem
Květen
2

Druhé kolo přijímacího řízení do maturitních oborů

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, můžete se do 25. května 2017 přihlásit do 2. kola přijímacího řízení.
Druhé kolo přijímacího řízení do maturitních oborů
Květen
1

Další stážisté v Bad Neustadtu

V pondělí 1. května 2017 začala naše odborná praxe v bavorském Bad Neustadtu, kam jsme vyrazili v rámci projektu Erasmus+ - KA1 – Za praxí do Evropy.
Další stážisté v Bad Neustadtu
Duben
28

Výsledky příjímacího řízení školní rok 2017/2018

Výsledky příjímacího řízení školní rok 2017/2018.
Výsledky příjímacího řízení školní rok 2017/2018

Jazykově vzdělávací pobyt v Berlíně

Ve dnech 9. – 13. 11. 2015 navštívila skupina 20 žáků AHOL SŠ GTL spolu s Mgr. Lenkou Skupienovou a Ingrid Ondrušovou hlavní metropoli Spolkové republiky Německo Berlín. Program jazykově vzdělávacího pobytu byl bohatý. V dopoledních hodinách probíhaly jazykové kurzy, do kterých byli žáci rozděleni podle úrovně svých znalostí (A1 – B2), odpoledne jsme pak navštěvovali památky a turisticky atraktivní místa Berlína a jeho okolí.

V pondělí jsme projížděli oblastí bývalého východního Berlína až ke katedrále Berlínský dóm, navštívili jsme Pergamské muzeum vystavující jedinečnou babylónskou Ištařinu bránu, poté jsme se přesunuli na Alexandrovo náměstí s gotickým Kostelem sv. Panny Marie a na závěr jsme výtahem vyjeli do vyhlídkové kopule 365 m vysoké Televizní věže s výhledem na podvečerní Berlín.

Po úterní výuce nás čekala Postupim s parkovým komplexem honosného barokního zámečku Sanssouci zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO. Následovala prohlídka zámečku Cecilienhof, kde se po 2. světové válce konala Postupimská konference, která řešila poválečné dění Německa.

Středa byla ve znamení prohlídky centra Berlína, viděli jsme budovu Říšského sněmu, přesunuli jsme se k Braniborské bráně a nedalekému Památníku holocaustu, zažili jsme procházku po známé třídě Pod Lipami.

Ve čtvrtek nás čekalo odpolední zastavení u zámku Charlottenburger Schloβ, letní rezidence pruských králů s procházkou v zámeckém parku. Poté jsme přejeli na nejznámější bulvár města Kurfürstendamm se symbolickou ruinou kostela Gedächtniskirche. Den jsme zakončili v interaktivní expozici Story of Berlin.

Poslední den našeho pobytu jsme měli možnost vidět 1,3 km dlouhý dochovaný zbytek Berlínské zdi, tzv. East Side Gallery, dále pak Checkpoint Charlie – dřívější přechod mezi východním a západním Berlínem. Nemohu opomenout dokumentační centrum Museum Topografie des Terrors, jehož expozice byla udělána tak realisticky a přesvědčivě, že v nás zanechala silný dojem.

Návštěvu Berlína hodnotím jako velice přínosnou. Žáci měli možnost vidět metropoli SRN z blízka a lépe tím pochopit historii a reálie Německa. Doufám, že nadšení z němčiny jim vydrží velmi dlouho.

 

Mgr. Lenka Skupienová

 

Vaše jméno:
Váš e-mail:
ochrana proti spamu
' '
opište kód z tohoto obrázku do následujícícho pole: