SOŠVOŠŠkolní jídelnaCateringCentrum celoživotního učeníKAPŠ
http://www.ahol.cz
 > 

Školní jídelna

Školní jídelna

Školní jídelna

 

Školní kuchyně na Dušní ulici zajišťuje stravování pro žáky a zaměstnance škol AHOL i pro strávníky z blízkého okolí již od roku 1993. Za dobu své existence prošla řadou změn v závislosti na vzrůstajících požadavcích technologií, hygieny i klientů.

 

Našim cílem je, gastronomický zážitek umocňovalo příjemné prostředí, ve kterém je jídlo konzumováno. A právě také proto byla provedena zásadní změna v systému objednávek, kdy byl od září 2016 při škole zprovozněn elektronický stravovací systém pro objednávání, úhradu i výdej obědů. Jeho uživatel si tak může vybrat jídlo v pohodlí domova a výhodou je jistě i fakt, že rodiče žáka mají o odebraných obědech přehled.

 

Klienti si již tradičně vybírají ze dvou jídel, přičemž i jídelníček prošel značnými změnami. Důraz je kladen na využití čerstvých a sezónních potravin, zeleniny a ovoce. Aby jídelníček nebyl monotónní, jsou známé recepty pravidelně doplňovány recepturami zahraničních kuchyní. A protože na vytvoření a posílení správných stravovacích návyků má nezanedbatelný vliv i prostředí, klademe velký důraz na to, aby jídelna měla spíš podobu školní restaurace. Proto byla zavedena obsluha u stolů, kterou vykonávají studenti gastronomických oborů v rámci odborné praxe.

 

Další novinkou, která vychází vstříc dlouhodobým přáním studentů, je zřízení školního bufetu. Žáci i učitelé si zde mají možnost zakoupit denně čerstvé výrobky, připravované našimi studenty, pod kontrolou odborníků z praxe. Oblibu si získaly zejména zapékané bagety a široký výběr domácího sladkého pečiva. Bufet nabízí i mléčné výrobky, saláty a celou řadu teplých i studených nápojů. Na sortimentu se podílejí i studenti školy, kteří svá přání tlumočí prostřednictví Žákovského parlamentu.

Vaše jméno:
Váš e-mail:
ochrana proti spamu
' '
opište kód z tohoto obrázku do následujícícho pole: