SOŠVOŠŠkolní jídelnaCateringCentrum celoživotního učeníKAPŠ
http://www.ahol.cz
 > 
VOŠ
 > 
Galerie
 > 
Školní rok 2015/2016
 > 

Průvodcovská činnost

Průvodcovská činnost
Akce vzdělávacího programu Cestovní ruch 2015/2016

Vzdělávací program - Cestovní ruch

 

V následující fotogalerii si můžete prohlédnout forografie z aktivit vzdělávacího programu Cestovní ruch.

 

- průvodcovská činnost studentů

- odborné exkurze

- komentované prohlídky

- odborné semináře a kurzy

 

 

Mezinárodní den průvodců 2017

 

Cesta na Slezskoostravský hrad

Více než šedesát osob se v sobotu 25. února 2017 účastnilo tradičních oslav Mezinárodního dne průvodců v Ostravě. Tak jako všechny předchozí ročníky, i ten letošní v Ostravě, organizovala AHOL - Vyšší odborná škola. Účastníci akce, od dětí až po seniory, kteří byli nejen z Ostravy, ale přijeli z Orlové, Bruntálu, Frýdku-Místu, Třince, Brna, Plzně, ze Slovenska a mnoha jiných míst, slyšeli velmi fundovaný a profesionální dvouhodinový komentář na trase od ostravské Černé louky až po Slezskoostravský hrad. Obě komentované prohlídky, v 10 a ve 13 hodin, vedla vyučující AHOL-Vyšší odborné školy a členka Asociace průvodců České republiky Mgr. Stanislava Špirková. Výklad doplněný o ukázky historických obrázků se mnohdy nesl v duchu masopustního veselí.

Proč se Černá louka jmenuje „černá“? Kolik stála vstupenka na jednu jízdu po tzv. Ostravských Karpatech? Kteří stavitelé a architekti se podíleli na vybudování vily Terezy? Kde je asi ukryt poklad Slezskoostravského hradu? Odpovědi na tyto otázky a mnoho dalších zajímavostí se mohli návštěvníci dozvědět z úst průvodkyně. Mnozí z nich zároveň po celou trasu vyplňovali pracovní listy připravené Mgr. Špirkovou a studentkami prvního ročníku studijního programu Cestovní ruch. A tak malí i velcí vyplňovali tajenku, zápasili s přesmyčkami či volili z nabídky správné odpovědi. Za odměnu je čekala sladká tečka v podobě „aholácké“ čokolády.

Před závěrečným potleskem, který se stal poděkováním účastníků za skvěle připravenou a provedenou akci, se jim ještě dostalo poučení o významu, tradicích a současnosti masopustních oslav. Pokračováním totiž byl program Masopustu na Slezskostravském hradě s hodováním a lidovou zábavou.

 

 

 

 

 

NKP Důl Michal

 

Dne 29. 9. 2015 proběhla komentovaná prohlídka v rámci velkého návštěvnického okruhu NKP Důl Michal.

Exkurze se zúčastnili studenti prvního ročníku vzdělávacího programu Cestovní ruch pod vedením Mgr. Stanislavy Špirkové.

 

Prohlédněte si fotografie z první průvodcovské činnosti letošního školního roku.

Fotografie NKP Důl Michal

 

 

 

 

 

 

 

RSS
Vaše jméno:
Váš e-mail:
ochrana proti spamu
' '
opište kód z tohoto obrázku do následujícícho pole: