SOŠVOŠŠkolní jídelnaCateringCentrum celoživotního učeníKAPŠ
Home
Výpis blogu
Říjen
6

OLIMA CUP 2017

Naši žáci se v pátek 5. října 2017 zúčastnili soutěže Olima Cup 2017
OLIMA CUP 2017
Září
21

Co si odnést ze školy

Ve středu 20. září se uskutečnila beseda s Václavem Klausem ml.
Co si odnést ze školy
Září
18

Adaptační kurz prvních ročníků 2017/2018

Ve dnech 11. - 13. září 2017 se konal adaptační kurz prvních ročníků v rekreačním středisku H-Resortu v Kunčicích pod Ondřejníkem.
Adaptační kurz prvních ročníků 2017/2018
Srpen
28

Odborná praxe v Grandhotelu Pupp

Žáci AHOL - Střední školy gastronomie, turismu a lázeňství se zúčastnili odborné praxe v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech.
Odborná praxe v Grandhotelu Pupp
Srpen
28

Podzimní termín jednotných závěrečných zkoušek

Podzimní termín jednotných závěrečných zkoušek
Srpen
28

Podzimní termín maturitní zkoušky

Podzimní termín maturitní zkoušky
Červen
29

Čtvrté kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 30. srpna 2017 přihlásit do 4. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Čtvrté kolo přijímacího řízení
Červen
6

Třetí kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 23. června 2017 přihlásit do 3. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Třetí kolo přijímacího řízení
Květen
29

Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník

Kompletní harmonogram závěrečných zkoušek pro studenty třetího ročníku oboru kuchař - číšník.
Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník
Květen
19

Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.

Kompletní harmonogram maturit pro studenty závěrečných ročníků maturitních oborů.
Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.

Exkurze do depa Dopravního podniku Ostrava

V úterý 13. 12. 2016 se žáci 3. a 4. ročníku oboru Cestovní ruch se zaměřením Stevard v dopravních službách spolu se svou vyučující Ing. Bc. Lenkou Švajdovou, PhD. zúčastnili exkurze do depa Dopravního podniku Ostrava.

 

Hlavním cílem exkurze bylo seznámit se se zákulisím provozu a fungování tramvajové dopravy města Ostravy. A jaká byla exkurze z pohledu žáků? Čtěte dál jejich reportáž.

 

V brzkých ranních hodinách jsme se sešli v blízkosti areálu ostravských plynáren a společně s naším průvodcem jsme jeli tramvají do depa. Prohlídkou nás provázel Ing. Aleš Burakowski, fanoušek všeho, co se týká kolejí a dlouholetý řidič Dopravního podniku Ostrava. Exkurze začala návštěvou výpravny,  která je „mozkovým“ centrem celého depa.  Z výpravny jsme se přesunuli do haly, kde se po každé ukončené směně vozidla kontrolují, jestli nejsou poškozené. Poté následovala soukromá jízda tramvají na cvičné trati. Právě na ni jsme pocítili odpor při použití záchranných brzd a zažili zvláštní pocit, když tramvaj couvá – FAKT HUSTÝ – můžeme říct :)

Následně jsme dojeli do haly, kde tramvaje „spinkají“ a čekají na svou směnu a mohli jsme obdivovat zručnost, s jakou zaměstnankyně lepí reklamy na tramvajové vozy.

 

Další zastávkou byla místnost, kde se nám tramvaje „koupou“. Víte, že se na mytí tramvají používá recyklovaná voda? My už ano.  Následovala procházka „tramvajovým hřbitovem“, kde byly k vidění vyřazené tramvajové vozy, ale i dodnes plně fungující historický vůz Barborka, který byl poprvé uveden do provozu v roce 1922.

 

Exkurzi jsme zakončili opět ve výpravně, kde jsme se rozloučili s našim průvodcem a poděkovali mu za nevšední zážitek. Exkurze byla pro nás velmi přínosná a doufáme, že to nebyla poslední. 

 

stevardi 3. a 4. ročníku 

 

Vaše jméno:
Váš e-mail:
ochrana proti spamu
' '
opište kód z tohoto obrázku do následujícícho pole: