SOŠVOŠŠkolní jídelnaCateringCentrum celoživotního učeníKAPŠ
Home
Výpis blogu
Červenec
24

Volná pracovní místa

Hledáme nové kolegy na pozici učitele odborných předmětů a zeměpis - dějepis.
Volná pracovní místa
Červen
29

Čtvrté kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 30. srpna 2017 přihlásit do 4. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Čtvrté kolo přijímacího řízení
Červen
6

Třetí kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 23. června 2017 přihlásit do 3. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Třetí kolo přijímacího řízení
Květen
29

Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník

Kompletní harmonogram závěrečných zkoušek pro studenty třetího ročníku oboru kuchař - číšník.
Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník
Květen
19

Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.

Kompletní harmonogram maturit pro studenty závěrečných ročníků maturitních oborů.
Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.
Květen
15

Další stážisté v Bad Neustadtu – pokračování a návrat domů

Téměř celý minulý týden včetně víkendu probíhal v pracovním duchu. V sobotu a v neděli se v Bad Neustadtu konal veletrh týkající se elektromobilů, elektrokol a všeho, co s výrobou těchto produktů souvisí. Ve volném čase jsme tuto výstavu navštívili, což bylo velmi zajímavé.
Další stážisté v Bad Neustadtu – pokračování a návrat domů
Květen
11

Květnový workshop s Miroslavem Moldřikem

V prostorách Gastrostudia AHOL proběhl ve čtvrtek 11. května workshop s Miroslavem Moldřikem, šéfkuchařem hotelu City City. Workshop byl zaměřen na přípravu pokrmů za použití ČAJE a KÁVY v kuchyni.
Květnový workshop s Miroslavem Moldřikem
Květen
2

Druhé kolo přijímacího řízení do maturitních oborů

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, můžete se do 25. května 2017 přihlásit do 2. kola přijímacího řízení.
Druhé kolo přijímacího řízení do maturitních oborů
Květen
1

Další stážisté v Bad Neustadtu

V pondělí 1. května 2017 začala naše odborná praxe v bavorském Bad Neustadtu, kam jsme vyrazili v rámci projektu Erasmus+ - KA1 – Za praxí do Evropy.
Další stážisté v Bad Neustadtu
Duben
28

Výsledky příjímacího řízení školní rok 2017/2018

Výsledky příjímacího řízení školní rok 2017/2018.
Výsledky příjímacího řízení školní rok 2017/2018

Exkurze do depa Dopravního podniku Ostrava

V úterý 13. 12. 2016 se žáci 3. a 4. ročníku oboru Cestovní ruch se zaměřením Stevard v dopravních službách spolu se svou vyučující Ing. Bc. Lenkou Švajdovou, PhD. zúčastnili exkurze do depa Dopravního podniku Ostrava.

 

Hlavním cílem exkurze bylo seznámit se se zákulisím provozu a fungování tramvajové dopravy města Ostravy. A jaká byla exkurze z pohledu žáků? Čtěte dál jejich reportáž.

 

V brzkých ranních hodinách jsme se sešli v blízkosti areálu ostravských plynáren a společně s naším průvodcem jsme jeli tramvají do depa. Prohlídkou nás provázel Ing. Aleš Burakowski, fanoušek všeho, co se týká kolejí a dlouholetý řidič Dopravního podniku Ostrava. Exkurze začala návštěvou výpravny,  která je „mozkovým“ centrem celého depa.  Z výpravny jsme se přesunuli do haly, kde se po každé ukončené směně vozidla kontrolují, jestli nejsou poškozené. Poté následovala soukromá jízda tramvají na cvičné trati. Právě na ni jsme pocítili odpor při použití záchranných brzd a zažili zvláštní pocit, když tramvaj couvá – FAKT HUSTÝ – můžeme říct :)

Následně jsme dojeli do haly, kde tramvaje „spinkají“ a čekají na svou směnu a mohli jsme obdivovat zručnost, s jakou zaměstnankyně lepí reklamy na tramvajové vozy.

 

Další zastávkou byla místnost, kde se nám tramvaje „koupou“. Víte, že se na mytí tramvají používá recyklovaná voda? My už ano.  Následovala procházka „tramvajovým hřbitovem“, kde byly k vidění vyřazené tramvajové vozy, ale i dodnes plně fungující historický vůz Barborka, který byl poprvé uveden do provozu v roce 1922.

 

Exkurzi jsme zakončili opět ve výpravně, kde jsme se rozloučili s našim průvodcem a poděkovali mu za nevšední zážitek. Exkurze byla pro nás velmi přínosná a doufáme, že to nebyla poslední. 

 

stevardi 3. a 4. ročníku 

 

Vaše jméno:
Váš e-mail:
ochrana proti spamu
' '
opište kód z tohoto obrázku do následujícícho pole: