SOŠVOŠŠkolní jídelnaCateringCentrum celoživotního učeníKAPŠ
Home
Výpis blogu
Říjen
6

OLIMA CUP 2017

Naši žáci se v pátek 5. října 2017 zúčastnili soutěže Olima Cup 2017
OLIMA CUP 2017
Září
21

Co si odnést ze školy

Ve středu 20. září se uskutečnila beseda s Václavem Klausem ml.
Co si odnést ze školy
Září
18

Adaptační kurz prvních ročníků 2017/2018

Ve dnech 11. - 13. září 2017 se konal adaptační kurz prvních ročníků v rekreačním středisku H-Resortu v Kunčicích pod Ondřejníkem.
Adaptační kurz prvních ročníků 2017/2018
Srpen
28

Odborná praxe v Grandhotelu Pupp

Žáci AHOL - Střední školy gastronomie, turismu a lázeňství se zúčastnili odborné praxe v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech.
Odborná praxe v Grandhotelu Pupp
Srpen
28

Podzimní termín jednotných závěrečných zkoušek

Podzimní termín jednotných závěrečných zkoušek
Srpen
28

Podzimní termín maturitní zkoušky

Podzimní termín maturitní zkoušky
Červen
29

Čtvrté kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 30. srpna 2017 přihlásit do 4. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Čtvrté kolo přijímacího řízení
Červen
6

Třetí kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 23. června 2017 přihlásit do 3. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Třetí kolo přijímacího řízení
Květen
29

Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník

Kompletní harmonogram závěrečných zkoušek pro studenty třetího ročníku oboru kuchař - číšník.
Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník
Květen
19

Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.

Kompletní harmonogram maturit pro studenty závěrečných ročníků maturitních oborů.
Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.

Anglická víkendová frekvence – podzim 2016

Ladíte anglickou frekvenci, která vám přináší nejnovější informace ze života stážistů za poslední uplynulé dny. Celý minulý týden probíhal v pracovním duchu, a to včetně středy, protože tady v Anglii tento den státní svátek neměli. Ve čtvrtek čekal na stážisty po splnění pracovních povinností ještě jeden úkol navíc, a to přesun do ADC College, kde se odehrával tzv. mentoring. Jde o krátký rozhovor v anglickém jazyce, ke kterému přistupovali žáci jednotlivě, aby každý sám za sebe zhodnotil, jak je či není spokojen s úrovní ubytování a se svým pracovištěm. Co se týče ubytování, žádný závažnější problém se neobjevil, protože v hodnocení musíme brát ohled na odlišnosti anglické kultury. U hodnocení pracovišť jsme sice narazili na drobné potíže, ale hned následující den bylo vše vyřešeno ke spokojenosti všech.

 

Následoval víkend, který se sice lišil od pracovního týdne, ale jako odpočinkový ho určitě označit nemůžeme. Měli jsme před sebou poznávání Londýna a hlavně jeho památek. Sobotní sraz byl stanoven na pozdější hodinu, a to vzhledem k prosbě stážistů, kteří se chtěli trošku prospat, když přes týden vstávají brzy do práce. Naše cesta začínala u budovy ADC College, kde jsme se všichni sešli a přesunuli se odtud na nedalekou stanici metra, ze které jsme putovali do centra Londýna. V cílové stanici s názvem Westminster se před námi hned po východu z metra tyčila slavná hodinová věž Big Ben. Na protějším břehu byl obdivován další ze symbolů města, a to slavné ruské kolo London Eye. Dále jsme se přesunuli k Westminster Abbey, kde nás zastihla krátká dešťová přeháňka, zřejmě abychom si vychutnali vše, i to pověstné anglické počasí. Během přesunu ke královskému sídlu  Buckingham Palace jsme mohli deštníky opět schovat a užívat si prosluněného Londýna. Poznávací trasa vedla dále přes St. James Park, ve kterém bylo díky různorodému okřídlenému ptactvu a drzým veverkám velmi živo. Parkem jsme postupovali směrem House of Parade a dále na Trafalgar Square, kde někteří ze stážistů zavítali do National Gallery, kde se nacházejí nádherné obrazy těch nejznámějších světových malířů. Zbytek skupinky zamířil přes Covent Garden, což je známá tržnice, do malé čtvrti zvané Chinatown. Odtud to byl už jen kousek na známou nákupní ulici Oxford Street, která byla konečnou stanicí našeho sobotního putování Londýnem. Neděli můžeme označit jako nákupní den, protože na programu bylo Camden Town s obrovským tržištěm a stánky nabízejícími oblečení, šperky a nejrůznější řemeslné výrobky. Některým to nestačilo, a tak se podruhé za víkend přesunuli metrem na již zmíněnou Oxford Street, kterou můžeme díky obchodům nejznámějších značek označit za skutečný ráj všech nakupujících.

 

Ještě budeme vysílat, zůstaňte i nadále na anglické frekvenci…

 

Doprovod stážistů:

 

Mgr. Anna Slaninová a Mgr. Petr Škuta

 

 

 

Vaše jméno:
Váš e-mail:
ochrana proti spamu
' '
opište kód z tohoto obrázku do následujícícho pole: