SOŠVOŠŠkolní jídelnaCateringCentrum celoživotního učeníKAPŠ
Home
Výpis blogu
Červenec
24

Volná pracovní místa

Hledáme nové kolegy na pozici učitele odborných předmětů a zeměpis - dějepis.
Volná pracovní místa
Červen
29

Čtvrté kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 30. srpna 2017 přihlásit do 4. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Čtvrté kolo přijímacího řízení
Červen
6

Třetí kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 23. června 2017 přihlásit do 3. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Třetí kolo přijímacího řízení
Květen
29

Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník

Kompletní harmonogram závěrečných zkoušek pro studenty třetího ročníku oboru kuchař - číšník.
Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník
Květen
19

Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.

Kompletní harmonogram maturit pro studenty závěrečných ročníků maturitních oborů.
Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.
Květen
15

Další stážisté v Bad Neustadtu – pokračování a návrat domů

Téměř celý minulý týden včetně víkendu probíhal v pracovním duchu. V sobotu a v neděli se v Bad Neustadtu konal veletrh týkající se elektromobilů, elektrokol a všeho, co s výrobou těchto produktů souvisí. Ve volném čase jsme tuto výstavu navštívili, což bylo velmi zajímavé.
Další stážisté v Bad Neustadtu – pokračování a návrat domů
Květen
11

Květnový workshop s Miroslavem Moldřikem

V prostorách Gastrostudia AHOL proběhl ve čtvrtek 11. května workshop s Miroslavem Moldřikem, šéfkuchařem hotelu City City. Workshop byl zaměřen na přípravu pokrmů za použití ČAJE a KÁVY v kuchyni.
Květnový workshop s Miroslavem Moldřikem
Květen
2

Druhé kolo přijímacího řízení do maturitních oborů

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, můžete se do 25. května 2017 přihlásit do 2. kola přijímacího řízení.
Druhé kolo přijímacího řízení do maturitních oborů
Květen
1

Další stážisté v Bad Neustadtu

V pondělí 1. května 2017 začala naše odborná praxe v bavorském Bad Neustadtu, kam jsme vyrazili v rámci projektu Erasmus+ - KA1 – Za praxí do Evropy.
Další stážisté v Bad Neustadtu
Duben
28

Výsledky příjímacího řízení školní rok 2017/2018

Výsledky příjímacího řízení školní rok 2017/2018.
Výsledky příjímacího řízení školní rok 2017/2018

Anglická víkendová frekvence – podzim 2016

Ladíte anglickou frekvenci, která vám přináší nejnovější informace ze života stážistů za poslední uplynulé dny. Celý minulý týden probíhal v pracovním duchu, a to včetně středy, protože tady v Anglii tento den státní svátek neměli. Ve čtvrtek čekal na stážisty po splnění pracovních povinností ještě jeden úkol navíc, a to přesun do ADC College, kde se odehrával tzv. mentoring. Jde o krátký rozhovor v anglickém jazyce, ke kterému přistupovali žáci jednotlivě, aby každý sám za sebe zhodnotil, jak je či není spokojen s úrovní ubytování a se svým pracovištěm. Co se týče ubytování, žádný závažnější problém se neobjevil, protože v hodnocení musíme brát ohled na odlišnosti anglické kultury. U hodnocení pracovišť jsme sice narazili na drobné potíže, ale hned následující den bylo vše vyřešeno ke spokojenosti všech.

 

Následoval víkend, který se sice lišil od pracovního týdne, ale jako odpočinkový ho určitě označit nemůžeme. Měli jsme před sebou poznávání Londýna a hlavně jeho památek. Sobotní sraz byl stanoven na pozdější hodinu, a to vzhledem k prosbě stážistů, kteří se chtěli trošku prospat, když přes týden vstávají brzy do práce. Naše cesta začínala u budovy ADC College, kde jsme se všichni sešli a přesunuli se odtud na nedalekou stanici metra, ze které jsme putovali do centra Londýna. V cílové stanici s názvem Westminster se před námi hned po východu z metra tyčila slavná hodinová věž Big Ben. Na protějším břehu byl obdivován další ze symbolů města, a to slavné ruské kolo London Eye. Dále jsme se přesunuli k Westminster Abbey, kde nás zastihla krátká dešťová přeháňka, zřejmě abychom si vychutnali vše, i to pověstné anglické počasí. Během přesunu ke královskému sídlu  Buckingham Palace jsme mohli deštníky opět schovat a užívat si prosluněného Londýna. Poznávací trasa vedla dále přes St. James Park, ve kterém bylo díky různorodému okřídlenému ptactvu a drzým veverkám velmi živo. Parkem jsme postupovali směrem House of Parade a dále na Trafalgar Square, kde někteří ze stážistů zavítali do National Gallery, kde se nacházejí nádherné obrazy těch nejznámějších světových malířů. Zbytek skupinky zamířil přes Covent Garden, což je známá tržnice, do malé čtvrti zvané Chinatown. Odtud to byl už jen kousek na známou nákupní ulici Oxford Street, která byla konečnou stanicí našeho sobotního putování Londýnem. Neděli můžeme označit jako nákupní den, protože na programu bylo Camden Town s obrovským tržištěm a stánky nabízejícími oblečení, šperky a nejrůznější řemeslné výrobky. Některým to nestačilo, a tak se podruhé za víkend přesunuli metrem na již zmíněnou Oxford Street, kterou můžeme díky obchodům nejznámějších značek označit za skutečný ráj všech nakupujících.

 

Ještě budeme vysílat, zůstaňte i nadále na anglické frekvenci…

 

Doprovod stážistů:

 

Mgr. Anna Slaninová a Mgr. Petr Škuta

 

 

 

Vaše jméno:
Váš e-mail:
ochrana proti spamu
' '
opište kód z tohoto obrázku do následujícícho pole: