SOŠVOŠŠkolní jídelnaCateringCentrum celoživotního učeníKAPŠ
Home
Výpis blogu
Září
19

Hledáme kolegyni/kolegu

Nabízíme volné místo na pozici učitel/učitelka AJ
Hledáme kolegyni/kolegu
Září
7

Třídní schůzky

Třídní schůzky se konají ve čtvrtek 7. 9. 2017 v 16:00 hodin.
Třídní schůzky
Srpen
29

Pozvánka na slavnostní zahájení školního roku 2017/2018

Slavnostní zahájení školního roku 2017/2018 pro všechny žáky školy proběhne v pondělí 4. 9. 2017 v 8:30 hodin v hotelu Clarion Congress Hotel Ostrava. Na toto zahájení srdečně zveme i všechny rodiče žáků prvních ročníků. Na setkání s Vámi se těší pedagogický sbor a vedení školy.
Pozvánka na slavnostní zahájení školního roku 2017/2018
Srpen
28

Odborná praxe v Grandhotelu Pupp

Žáci AHOL - Střední školy gastronomie, turismu a lázeňství se zúčastnili odborné praxe v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech.
Odborná praxe v Grandhotelu Pupp
Srpen
28

Podzimní termín jednotných závěrečných zkoušek

Podzimní termín jednotných závěrečných zkoušek
Srpen
28

Podzimní termín maturitní zkoušky

Podzimní termín maturitní zkoušky
Červen
29

Čtvrté kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 30. srpna 2017 přihlásit do 4. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Čtvrté kolo přijímacího řízení
Červen
6

Třetí kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 23. června 2017 přihlásit do 3. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Třetí kolo přijímacího řízení
Květen
29

Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník

Kompletní harmonogram závěrečných zkoušek pro studenty třetího ročníku oboru kuchař - číšník.
Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník
Květen
19

Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.

Kompletní harmonogram maturit pro studenty závěrečných ročníků maturitních oborů.
Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.

Anglická frekvence 3

Anglická frekvence – víkendová

Máme za sebou víkend, který byl po všech stránkách náročný, ale velmi se lišil od všedního pracovního týdne. Sobotní ráno nám začalo v Harrow, kde jsme měli sraz v devět hodin. Dali jsme si sraz trošku po anglicku – později, protože někteří vstávají přes týden velmi brzy, a tak jsme je chtěli nechat vyspat.

Z Harrow jsme se velmi hladce přesunuli na Euston – centrum Londýna – kde nebyl problém přesunout se na modrou Victoria Line a dorazit na zastávku Wesminster Abbey. Tam začala naše prohlídka památek. Studenti byli velmi nadšeni, obdivovali Big Ben, Buckingham Palace, St. James Park se všemi okřídlenými zvířátky a drzými veverkami, které odjakživa k tomuto koloritu patří. Měli jsme štěstí a viděli jsme dokonce střídání stráží před Buckingham Palace. Byla jsem překvapena, kolik lidí s nadšením je schopno hodinu čekat v těch mrazivých podmínkách, které nás naší památkovou procházkou provázely.

Cestou se nám někteří nadšenci fotografování dokonce ztratili, aby se zase mohli brzy najít. Tak jsme postupovali na House of Parade, dále na Trafalgar Square. Tady někteří zamířili do Tate a Modern Galary, kde jsou nádherné obrazy, které znalci dovedou ocenit. Menší nadšenci dále vyrazili do Covent Garden, kde naši pozornost na chvíli upoutali pouliční umělci. Ti byli místy velmi originální a zajímaví. Na závěr sobotního dne jsme skončili na Oxford Street – v ráji všech nakupujících.

V neděli jsme si dali sraz trošku později na Harrow – naše oblíbené místo setkávání – odkud se dobře vyráží kamkoliv. Na programu byly koňské trhy – největší trhy ve střední Evropě. Je to taková třešnička na dortu pro všechny nakupující. Studenti zde velmi rádi nakupují, protože se jim daří usmlouvat ceny, což se jim na Oxford street nemůže stát.

 

 

Na shledanou zase doma v Čechách!

Karin a Anna

Vaše jméno:
Váš e-mail:
ochrana proti spamu
' '
opište kód z tohoto obrázku do následujícícho pole: