SOŠVOŠŠkolní jídelnaCateringCentrum celoživotního učeníKAPŠ
Home
Výpis blogu
Červenec
24

Volná pracovní místa

Hledáme nové kolegy na pozici učitele odborných předmětů a zeměpis - dějepis.
Volná pracovní místa
Červen
29

Čtvrté kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 30. srpna 2017 přihlásit do 4. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Čtvrté kolo přijímacího řízení
Červen
6

Třetí kolo přijímacího řízení

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, případně učební obor Kuchař – číšník, můžete se do 23. června 2017 přihlásit do 3. kola přijímacího řízení. Máme ještě volná místa v oborech!
Třetí kolo přijímacího řízení
Květen
29

Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník

Kompletní harmonogram závěrečných zkoušek pro studenty třetího ročníku oboru kuchař - číšník.
Harmonogram závěrečných zkoušek oboru kuchař - číšník
Květen
19

Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.

Kompletní harmonogram maturit pro studenty závěrečných ročníků maturitních oborů.
Harmonogram maturit pro dny 22. - 24. 5.
Květen
15

Další stážisté v Bad Neustadtu – pokračování a návrat domů

Téměř celý minulý týden včetně víkendu probíhal v pracovním duchu. V sobotu a v neděli se v Bad Neustadtu konal veletrh týkající se elektromobilů, elektrokol a všeho, co s výrobou těchto produktů souvisí. Ve volném čase jsme tuto výstavu navštívili, což bylo velmi zajímavé.
Další stážisté v Bad Neustadtu – pokračování a návrat domů
Květen
11

Květnový workshop s Miroslavem Moldřikem

V prostorách Gastrostudia AHOL proběhl ve čtvrtek 11. května workshop s Miroslavem Moldřikem, šéfkuchařem hotelu City City. Workshop byl zaměřen na přípravu pokrmů za použití ČAJE a KÁVY v kuchyni.
Květnový workshop s Miroslavem Moldřikem
Květen
2

Druhé kolo přijímacího řízení do maturitních oborů

Máte-li zájem studovat od příštího školního roku maturitní obor Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Gastronomii, můžete se do 25. května 2017 přihlásit do 2. kola přijímacího řízení.
Druhé kolo přijímacího řízení do maturitních oborů
Květen
1

Další stážisté v Bad Neustadtu

V pondělí 1. května 2017 začala naše odborná praxe v bavorském Bad Neustadtu, kam jsme vyrazili v rámci projektu Erasmus+ - KA1 – Za praxí do Evropy.
Další stážisté v Bad Neustadtu
Duben
28

Výsledky příjímacího řízení školní rok 2017/2018

Výsledky příjímacího řízení školní rok 2017/2018.
Výsledky příjímacího řízení školní rok 2017/2018

Akce „Go to Brno“

 

Dá se za jeden den zvládnout cesta vlakem do Brna, komentovaná prohlídka jeho historického centra, účast na velké prohlídkové trase památky světového dědictví UNESCO Vily Tugendhat a expozice veletrhů cestovního ruchu GO a REGIONTOUR? Odpověď zní, dá. Žáci třídy 4CR to dokázali v pátek 15. ledna 2016.  A jak zní návod, aby byla akce úspěšná? To musíte namíchat dokonalou přípravu s přesným časovým harmonogramem a programem, přidat k tomu objednávky a rezervace a rozdělit úseky trasy průvodcovské činnosti a hlavně strhnout účastníky k radosti a nadšení z akce.

 

Úsměv na tvářích sice nechybí, ale všichni naposledy soustředěně čtou své připravené texty k průvodcování. Vždyť za nějakých pár desítek minut  to již bude muset být bez nich, zůstane jen paměť, improvizace a schopnosti komunikace.

A potom to v Brně začalo. Trochu sevřený žaludek, nervozita, ale ve výsledku příjemná půldruhé hodiny  trvající prohlídka centra Brna s tzv. řetězovým průvodcováním. Ten řetěz tvořily tyto články:

Petr (historie a současnost Brna), Klára (Kapucínské náměstí), Tereza (katedrála sv. Petra a Pavla), Dominika (Moravské zemské muzeum), Petra (Zelný trh), Nikola (Stará radnice), Radka (náměstí Svobody), Eliška (paláce) a Jakub (kostel sv. Jakuba – jak jinak).

 

Ve dvanáct hodin se otevřely dveře Vily manželů Grety a Fritze Tugendhatových  a my jsme vstoupili do jediné památky moderní architektury v České republice, která je zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Prošli jsme vše, co je návštěvníkům k dispozici.  I suterén, ve kterém je technické zázemí vily, jsme viděli. Skvělá mladá průvodkyně nám předvedla, jak má ideální průvodcování správně vypadat. Co bylo nejlepší? No, těžko říci. U někoho vyhrála spouštěcí okna, u jiného molová komora s kožichy paní majitelky.

 

Návštěvě veletrhů cestovního ruchu GO a REGIONTOUR byla věnovaná poslední třetina brněnského programu. Vedle tuzemských cestovních kanceláří a agentur se jich zúčastnily zahraniční turistické centrály, města, lázně, památky, zábavní místa České republiky a mnoho firem pracujících v cestovním ruchu. Součástí veletrhů byly i přednášky a soutěže. Na přednášce o Islandu jsme dali trochu odpočinout našim nohám, u krajových gastronomických produktů jsme potěšili naše žaludky.

 

Na nádraží do Ostravy jsme se vrátili večer o půl deváté, po nějakých patnácti hodinách, sice mírně unavení, ale vysmátí a spokojení.

 

Mgr. Stanislava Špirková

 

      

Vaše jméno:
Váš e-mail:
ochrana proti spamu
' '
opište kód z tohoto obrázku do následujícícho pole: