SOŠVOŠŠkolní jídelnaCateringCentrum celoživotního učeníKAPŠ
Home
Aktuality
Září
23

Co si odnést ze školy

Ve středu 20. září 2017zavítal na naši školu Václav Klaus mladší. Ve své přednášce se věnoval tomu, co by si studenti měli odnést po absolvování střední školy a jak (ne)bude vypadat školství v dalších letech. Více...
Co si odnést ze školy
Září
23

Slavnostní vernisáž - Šárka Zwardońová

Dne 3.10.2017 v 16:00...více
Slavnostní vernisáž - Šárka Zwardońová
Září
21

Srdíčkové dny

Dne 18. 9. 2016 se Střední odborná škola AHOL, s.r.o. opět zapojila do sbírky Srdíčkové dny, které pořádá organizace Život dětem. Společnost Život dětem pomáhá nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí. Více...
Srdíčkové dny
Září
18

AHOL-Střední odborná škola edukuje řidiče v první pomoci

AHOL-Střední odborná škola edukuje řidiče v první pomoci
Září
15

Exkurze na Integrovaném bezpečnostním centru

Dne 12. 9. navštívili studenti 2. ročníku Práva a veřejné správy a 3. ročníku Veřejnosprávní činnosti Integrované bezpečnostní centrum v Ostravě. Více...
Exkurze na Integrovaném bezpečnostním centru
Září
11

Třídní schůzky pro rodiče žáků 1. a 4. ročníků

Srdečně zveme rodiče žáků 1. a 4. ročníků na třídní schůzky, které proběhnou na naší škole dne 14. 9. 2017. Více...
Třídní schůzky pro rodiče žáků 1. a 4. ročníků
Září
7

Seznamování prváků na adaptačním kurzu

Ve dnech 5. - 7. září 2017 proběhl adaptační kurz prvních ročníků všech nastupujících oborů AHOL SOŠ, který žáci již tradičně strávili v beskydském rezortu Horizont. Cílem adaptačního kurzu bylo seznámení žáků a jejich stmelení nejen v rámci tříd a oborů samotných, ale i podpora tolerance, spolupráce a týmového ducha mezi všemi účastníky kurzu. Více...
Seznamování prváků na adaptačním kurzu
Září
5

Slavnostní zahájení školního roku

Zahájení školního roku na AHOL SOŠ proběhlo dne 4. 9. 2017 opravdu slavnostně. Žáci všech oborů a ročníků se v 10 hodin sešli v sále Clarion Congress hotelu v Ostravě - Vítkovicích, kde už na ně čekal bohatý program...více
Slavnostní zahájení školního roku
Září
4

Informace k adaptačnímu pobytu pro žáky 1. ročníků

5. 9. – 7. 9. 2016, Hotel Horizont resort Beskydy, 739 13 Kunčice pod Ondřejníkem 8 Více...
Informace k adaptačnímu pobytu pro žáky 1. ročníků
Srpen
29

Zahájení vyučování v denní i dálkové formě vzdělávání ve školním roce 2017/18

Zahájení školního roku proběhne pro všechny ročníky denního studia dne 4. září 2017 v 10:00 v kongresovém sále Clarion Congress Hotelu Ostrava, Zkrácená 2703, Ostrava Zábřeh (bývalý Hotel Atom Ostrava). Po skončení zahájení se studenti do školy nevrací. Více...
Zahájení vyučování v denní i dálkové formě vzdělávání ve školním roce 2017/18

AHOL Hledá SuperStar v odborných znalostech 2014

Ve středu 16. 4. 2014 se žáci Střední odborné školy AHOL a vážení hosté sešli v prostorách multikina Cinestar, aby společně již po 6. našli AHOLáckou SuperStar v odborných znalostech. Letos navíc s účastí zahraničních hostů ze Slovenské Střední odborné školy Námestovo.


Příjemným dopolednem výborně provázelo moderátorské duo Táňa Bystroňová a Richard Hřivňák. Na soutěž se přišli podívat a žáky podpořit také čestní hosté, mimo jiné například JUDr. Josef Holík, zakladatel škol AHOL, Ing. Arch. Liana Janáčková, starostka městského obvodu Mariánské hory a Hulváky, Mgr. Michaela Drozdová, PhD. – ředitelka Vyšší odborné školy AHOL, Mgr. Pavla Masnikosová – ředitelka Centra celoživotního vzdělávání či paní Pavla Bernertová za občanské sdružení FIDES.


A protože studenti, kteří prošli školním sítem až do nejvyššího kola, reprezentují různé obory, zazněla při obhajobách pestrá škála témat, hodnocených hned několika komisemi, v nichž se sešli odborníci na slovo vzatí.


Jen namátkou – zatímco Ošetřovatelé zpracovali například prezentace s názvy AHOL Daruje či Asistovaná reprodukce, jejich kolegové z oborů ekonomických a veřejnosprávních řešili otázky Produktů nebo Práce v Evropě, v multimediální kategorii jsme pak měli možnost shlédnout videa všech možných témat od prezentace soutěže AHOL Dance přes zajímavou prezentaci s vietnamskou tematikou „Nikdy jsem neviděl“.


Poroty, v nichž zasedli například starostka městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Ing. Arch. Liana Janáčková, PaedDr. Svatava Kubicová, Csc. z katedry biologie a ekologie PřF OU, RNDr. Ivana Ašmerová, zakladatelka škol AHOL, obchodní zástupce firmy AV Media Ing. Jiří Durčák, ředitel pobočky Komerční Banky Ing. Hlawiczka nebo Mgr. Pavla Ličková z TV Polar, tak hodnotily nejen odbornost a úroveň výkladu, ale i vizuální a grafické ztvárnění prezentace.
 
A výsledky?
Absolutní Superstar, kterou diváci volili prostřednictvím SMS hlasování se stal žák 3. ročníku oboru Bankovnictví a pojišťovnictví, Tomáš Prause, se svou prezentací Počítačová hra AHOL.
Vítězem V humanitní kategorii se staly žákyně 1. ročníku oboru Ošetřovatel, Alena Toroňová a Veronika Večerková, s prezentací AHOL Daruje (krev a kostní dřeň).
Vítězi v ekonomické kategorii se stali žáci 1. ročníku oboru Ekonomika v multimediální sféře, LeLy a Dušan Ristič, s prezentací na téma Produkty.
V multimediální kategorii si první cenu odnesli studenti Pavel Staněk (3. ročník, obor Bankovnictví a pojišťovnictví)
a Daniel Krajíček (2. ročník, obor Ekonomika v multimediální sféře) se svou video-prezentací nazvanou Run for freedom.

 

Podstatnější je, že všichni soutěžící dokázali, že je škola naučila nejen vědomosti shromažďovat, ale i samostatně informace vyhledávat, vyhodnocovat a atraktivní formou je prezentovat na veřejnosti.

Poděkovat bychom chtěli také sponzorům, kteří věnovali hodnotné ceny pro vítěze (o. s. FIDES, AV Media, Brain Computer, restaurace Viktoria, restaurace Pod Věží, restaurace Tyršova a Střední odborná škola AHOL) a ředitelce ostravské pobočky multikina Cinestar, paní Naivrtové, která umožnila, aby soutěž proběhla v prostorách, jež daly celému dopoledni patřičný glanc.

 

 

 

 

Více fotek naleznete ve fotogalerii.

Vaše jméno:
Váš e-mail:
ochrana proti spamu
' '
opište kód z tohoto obrázku do následujícícho pole: