Recenze našich absolventů

 • Odborné předměty tady vyučují opravdoví odborníci. Řada z nich přednáší zároveň na vysokých školách a všichni navíc mají bohaté zkušenosti z praxe. To je velmi důležité. Součástí studia je i odborná praxe, což mi osobně výrazně pomohlo při hledání zaměstnání v tomto oboru po škole. Nyní pracuji v jedné z největších počítačových firem TIETO.

  Jiří Kubina, Dis., absolvent 2016,

  AHOL Vyšší odborná škola, vzdělávací program Informační technologie v podnikání

 • Kladně hodnotím výběr vyučujících tohoto programu, kteří vynikali bohatými praktickými zkušenostmi v oboru, dlouholetou pedagogickou praxí na VŠ a hlubokými teoretickými znalostmi. Studium mi usnadňovala možnost individuálních konzultací a zejména řešení praktických úloh během výuky. To bylo skvělé.

  Jan Tylich, Dis., absolvent 2013,

  AHOL Vyšší odborná škola, vzdělávací program Informační technologie v podnikání

 • Všichni studenti tady mají dostatečný prostor, aby prokázali zájem o studovaný obor a dokonce mohli ke studiu přistupovat i individuálně. Velmi kladně hodnotím i atmosféru, která na “vošce” panuje. Měli jsme možnost podílet se na školních akcích, které jsme částečně organizovali a zajišťovali po stránce IT sami. Mohli jsme získat certifikát ECDL, čehož jsem samozřejmě využil anebo vycestovat na odbornou praxi do Velké Británie, kterou organizovala škola prostřednictvím projektu ERASMUS.

  Miroslav Pospíšil, Dis., absolvent,

  AHOL Vyšší odborná škola, vzdělávací program Informační technologie v podnikání

 • Přihlásila jsem se na AHOL Vyšší odbornou školu zejména kvůli studiu jazyků, oceňuji atmosféru na hodinách. Ahol mi nabídl ke studiu ideální kombinaci jazyků angličtiny, němčiny a španělštiny. S výukou jsem byla vždy spokojená, protože mimo jiné k výuce nejsou potřeba žádné knížky.

  Veronika Malinová, Dis., absolventka,

  AHOL Vyšší odborná škola, vzdělávací program Řízení hotelového provozu

 • Momentálně pracuji v hotelu Park Inn v Ostravě na pozici Meetings & Events Sales Manager. Studium na AHOL Vyšší odborné škole hodnotím velice kladně a ráda na to vzpomínám. Těch pár let uteklo velmi rychle a dálkově se škola dala zvládnout i při práci. Nejvíce jsem se samozřejmě naučila v odborných předmětech.

  Markéta Hudečková, Dis., absolventka 2017,

  AHOL Vyšší odborná škola, vzdělávací program Řízení hotelového provozu

 • Jsem velice ráda, že jsem absolventkou AHOL Vyšší odborné školy a doporučila bych ji všem mým známým. Po ukončení studia na jazykovém gymnáziu jsem si nebyla jistá, kterou vysokou školu si vybrat, tak jsem se rozhodla pokračovat na AHOL Vyšší odborné škole, kde jsem si zvolila obor Cestovní ruch. Tento obor mi umožnil pokračovat v jazykovém vzdělávání a poskytl mi široký rozhled v oblasti cestovního ruchu a také managementu. Kromě odborného vzdělávání jsem absolvovala velmi zajímavou praxi v cestovní kanceláři, hotelu a na letišti.Nyní žiji v Dubaji a pracuji jako letuška u nejlepší letecké společnosti světa Emirates.

  Mgr. Blanka Sabová, Dis., absolventka 2010,

  AHOL Vyšší odborná škola, vzdělávací program Cestovní ruch

 • Jsem asi jeden z nejvěrnějších absolventů AHOLu. Po studiu jsem nastoupila na na personální oddělení Vítkovice Heavy Machinery, a.s. Všem budoucím absolventům bych vzkázala, aby se nebáli překonávat své limity a hlavně pokud se vám něco nelíbí, tak se posuňte dál. Nejste strom a AHOL VOŠ je skvělý výchozí bod.

  Dominika Sasynová, Dis., absolventka 2015,

  AHOL Vyšší odborná škola, vzdělávací program Management lidských zdrojů

 • Velkým přínosem na AHOL Vyšší odborné škole je půlroční odborná praxe. Já ji absolvovala ve velké firmě, ve které je obrovské personální oddělení a díky téhle praxi jsem si ve firmě mohla vybudovat také své jméno. Vzájemně jsme se poznali, takže když mě po škole přijímali, věděly obě strany do čeho jdou.

  Iva Buchtelová, Dis., absolventka 2016,

  AHOL Vyšší odborná škola, vzdělávací program Management lidských zdrojů

 • Vzhledem k tomu, že se škola nachází v jedné budově, je možné s ostatními studenty i kantory navázat bližší a přátelštější vztahy. Celá škola je velmi dobře technicky vybavená. V každé učebně je nejnovější počítačová technika, která zaručuje mnohdy i zábavnou interaktivní výuku.

  Robin Družkovský, Dis., absolvent,

  AHOL Vyšší odborná škola, vzdělávací program Mezinárodní obchod, přeprava a zasilatelství

 • Na školu jsme nejprve nastoupil na obor obor Cestovní ruch, ale brzy jsem zběhl k Mezinárodnímu obchodu, přepravě a zasílatelství. Bylo to správné rozhodnutí a na školu mám krásné vzpomínky. Díky půlroční odborné praxi jsem dostal nabídku na pozici dispečera vnitrostátní a mezinárodní kamionové přepravy. Místo jsem přijal, pracuji zde doposud a práce mě pořád hodně baví.

  Pavel Dluhoš, Dis., absolvent 2012,

  AHOL Vyšší odborná škola, vzdělávací program Mezinárodní obchod, přeprava a zasilatelství

 • Studium na AHOL Vyšší odborné škole jsem úspěšně ukončila před rokem v roce 2016 a velmi ráda na školu vzpomínám. Oceňuji především přátelský a vstřícný přístup vyučujících, kteří jsou skutečnými odborníky v předmětech, které vyučují. Díky studiu na AHOL VOŠ a tomu, že jsem na sobě zapracovala, jsem získala lepší pracovní pozici ve společnosti Tatra Defence Vehicle, a.s. Kopřivnice a nyní pracuji jako nákupčí.

  Dana Najzarová, Dis., absolventka 2016,

  AHOL Vyšší odborná škola, vzdělávací program Mezinárodní obchod, přeprava a zasilatelství

 • Myslím si, že je škola AHOL dobrá, hlavně kvůli učitelům, kteří mají velké množství praxe a díky tomu není učení jen o teorii. Dále se mi líbí přístup učitelů ke studentům. Škola pořádá spoustu zajímavých akcí a možnost získat certifikát v oboru.

  Pavla Bednářová, Dis., absolventka,

  AHOL Vyšší odborná škola, vzdělávací program Finance, účetnictví, finanční řízení

 • Kvalifikovaní profesoři z praxe, co mi dali víc než jen základy teorie. Škola mi nabídla možnost se rozvinout v mnoha směrech, jak osobních, tak i profesních. Taky se mi líbí "rodinné prostředí" a přístup.

  Nikola Foldynová, Dis., absolventka,

  AHOL Vyšší odborná škola, vzdělávací program Finance, účetnictví, finanční řízení

 • V listopadu 2016 jsem se zúčastnila kurzu DELEGÁT A TECHNICKÝ PRŮVODCE CESTOVNÍ KANCELÁŘE, pořádaného AHOL - Vyšší odbornou školou v Ostravě. S organizací kurzu jsem byla nadmíru spokojená - výuka probíhala v příjemném prostředí moderní učebny. Co jsem velmi oceňovala, byl důraz na praktickou výuku. Vyučující vedly svou výuku zajímavým způsobem a ochotně zodpovídaly veškeré dotazy. Chtěla bych Vám za všechno poděkovat. Musím se přiznat, že jste mi Vaším přístupem a pozitivní atmosférou, která se celým kurzem šířila, vlila novou energii do žil, a že jsem se na každý víkendový blok moc těšila.

  Mgr. Magdalena Divišová,

  AHOL Vyšší odborná škola, vzdělávací program Cestovní ruch

 • Studium cestovního ruchu na AHOL-Vyšší odborné škole mi otevřelo brány k mé vysněné profesi. Od momentu, kdy se na nástěnce AHOL- VOŠ objevil inzerát, který byl ze strany CK Fischer zaslán jako pozvánka k výběrovému řízení na pozici delegáta cestovní kanceláře, neváhala jsem a přihlásila se do konkurzu. Výběrové řízení jsem vyhrála a od té doby žiju v zahraničí. Nesmírně si vážím podpory ze strany všech učitelů v posledním roce studia, kdy jsem už pro CK Fischer pracovala a nemohla být přítomna dennímu studiu v plném rozsahu.

  Vlasta Martinková, Dis., absolventka,

  AHOL Vyšší odborná škola, vzdělávací program Cestovní ruch