SOŠVOŠŠkolní jídelnaCateringCentrum celoživotního učeníKAPŠ
http://www.ahol.cz
 > 
VOŠ
 > 
Aktivity školy
 > 
Mezinárodní konference
 > 

Mezinárodní konference 2014

Mezinárodní konference 2014Komentáře účastníků konference:"Konference byla velmi inspirativní a Patrik Kee byl senzační" (Nicol, AHOL VOŠ, ŘHP1)

 

 

"Rovnou se omluvím za to že jsem od toho čekal asi tak o 300% méně, soupiska lidí mi nepřipadala ničím zas tak zajímavá, ale to je občas lepší, trošku podcenit a pak se nechat velice příjemně překvapit, Celá konference byla super, bohužel mě mrzí publikum, které daný pracovní segment podnikání moc nezajímá, samozřejmě ne všichni, ale nadhodím třeba 70%, snad i ti které to moc nebralo si něco zapamatovali. Každý přednášející byl úplně z jiného oboru, každý měl jiné hodnoty, vesměs jsme se dozvěděli, že není důležité zbohatnout, jezdit v krásném a drahém autě, mít čtyřpatrový rodinný dům a další vymoženosti včetně záchodu který mi sám utře zadnici. Většina přednášek vyzněla tak, že si člověk sám musí vybrat to co ho baví a naplňuje a na tom vydělat peníze, které jsou jenom vedlejším produktem pilné a tvrdé práce co člověka baví. Bude těžké příští rok konferenci překonat, ale věřím že se podaří a bude vše vymyšleno nejméně tak dobře jako letošní ročník." (Mirek, AHOL VOŠ, IT1)


"Konference se mi moc líbila. Každý z přednášejících mě něčím zaujal, ani na chvíli jsem se nenudila. Byla tam velmi příjemná, přátelská atmosféra. Klidně bych si to znovu zopakovala." (studentka AHOL VOŠ, CR1)


"Bylo nám ctí, že jsme tuto konferenci mohli navštívit a vyposlechnout příběhy lidí, kteří jsou ve své podstatě stejní jako zbytek světa a přitom tak jiní. Avšak pouze tím, že se nebáli a šli svou cestou přímo za svým snem. Klaníme se všem a přejeme mnoho úspěchů do dalších let jak v osobním životě, tak v podnikání." (studenti VOŠ Havířov)


"Konference byla velmi inspirující, protože předvedla velmi zajímavé příběhy. Donutilo mě to zapřemýšlet nad svým vlastním životem a budoucí kariérou. Nejvíce se mi líbila přednáška Juraje Kováče. Těším se na příští konferenci." (Nikola, AHOL VOŠ, CR1)


"Bylo to super. Konference se mi moc líbila. Bylo to velmi inspirující a zajímavé." (studentka AHOL VOŠ, CR1)


"Konference byla super!! Bylo by fajn to vidět znovu." (studentka AHOL VOŠ, CR1)


"Nejvíce inspirativní byli Juraj a Renata. Nejdojemnější příběh byl od Davida."


" Byly to opravdu silné příběhy, které nám ukázaly, že to není jen sen a hromada peněz, ale že úspěch spočívá v něčem úplně jiném. Většina z přednášejících měla opravdu velké štěstí, ale měli také podporu rodiny a přátel. A ti, co podporu neměli, měli o to větší motivaci a potřebu svého úspěchu dosáhnout. Velice mě potěšilo, že to nebyla pouze propagace úspěchů ve smyslu propagace konkrétních firem, ale že nám jednotliví přednášející chtěli předat své zkušenosti, které se jim osvědčily a vyplatily. Já sama jsem vždy chtěla podnikat, ale skončila jsem hned na začátku - jen u toho snu. Ale teď už vím, že nezůstane jen u snů, vím, že se můžu na tyto skvělé lidi obrátit a oni mi budou umět poradit." (studentka AHOL VOŠ, FŘ2)


" Juraj Kováč byl neuvěřitelně vtipný a zajímavý. Mám pocit, že jste jej okradli o čas, protože jeho bych chtěla poslouchat dál a dál. Nejspíš bych ale pro příští ročníky uvítala více příběhů od zástupkyň něžného pohlaví, protože každý ví, že se muži a ženy dívají na svět jinak a vedou je jiné pohnutky." (Katka, AHOL VOŠ, CR1)


"Konference byla vynikající a účastníci byli úžasní. Téma bylo úžasné a přednášejícími zajímavě pojaté. Těším se na příští konferenci." (Adéla, AHOL VOŠ, SP2)


" Super téma, účinkující a jejich příběhy, které mě moc zaujaly a bavily. Budu se velice těšit na příští ročník konference." (Lucie, AHOL VOŠ, SP2)


" Konference měla spoustu zajímavých a výborných přednášejících. V rámci přednášek bylo možné se dozvědět velké množstí nápadů a rad do praktického života nejen pro naplňování životních snů kohokoliv z nás." (student AHOL VOŠ, CR1)


"Konference byla velice zajímavá, poznala jsem spoustu lidí, kteří se nenechali zastavit a šli si za svým snem." (studentka AHOL VOŠ, MLZ1)


"Konference byla skvělá, skvělá, skvělá!" (studentka AHOL VOŠ, MLZ1)


"Konference se mi moc líbila, velice mě zaujal Patrik Kee, Honza Michalisko a Aleš Richter." (studentka AHOL VOŠ, MLZ1)


"Poznala jsem zajímavé lidi se skvělým a zajímavým příběhem. Velice mě zaujal Patrik Kee a Renata Ptáčníková. Určitě to bylo pro všechny vělmi poučné, motivující a inspirativní. Workshopy byly taktéž skvělé." (studentka AHOL VOŠ, MLZ1)


"Moc se mi celá konference líbila. Hodně mě zaujal Honza Michalisko a Ola Sopčáková." (studentka AHOL VOŠ, MLZ1)


 Reportáž televize FABEX Ostrava

    #mce_temp_url#

 

17. ročník mezinárodní konference Žijeme v Evropské unii

 

Úspěch štěstí  náhoda motivace - píle snaha inspirace motivace změna  přátelé láska víra ...

Právě tato slova, a mnoho dalších, se všem účastníkům letošního ročníku zcela jistě stále honí hlavou. Během dvoudenní konference pořádané AHOL Vyšší odbornou školou zazněly velmi emotivní a inspirativní příběhy mladých lidí, kteří dosáhli úspěchů v nejrůznějších oblastech podnikání, působení, vzdělávání apod. Jako každoročně i letošní mezinárodní konference byla pořádána díky finanční dotaci Statutárního města Ostrava a získala podporu také Městského obvodu Ostrava - Jih. Konferenci poskytli záštitu pan Miroslav Novák (hejtman Moravskoslezského kraje), pan Mgr. Karel Sibinský (starosta Městského obvodu Ostrava - Jih), pan Ing. Martin Štěpánek, Ph.D. (náměstek primátora Statutárního města Ostrava), pan Ing. Pavel Bartoš (prezident Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje)   a paní MUDr. Olga Sehnalová, MBA (poslankyně Evropského parlamentu za Českou republiku).  

Konference se kromě významných hostů zúčastnili především studenti AHOL Vyšší odborné školy, dále středních škol AHOL a dalších středních, vyšších odborných a vysokých škol Moravskoslezského kraje. Celkem se letošního ročníku konference zúčastnilo přes 200 posluchačů. 

 

                  

 

Se svými příběhy během prvního dne konference vystoupili:

Petr Frýdl ředitel hotelu Park Inn by Radisson z Ostravy a jeden z prvních studentů AHOL škol vyprávěl příběh kluka, který se přes brigády ve Spojených státech amerických dostal k příležitosti získání zkušeností při otevírání nového hotelu Park Inn v Ostravě, kterého je nyní ředitelem.

Aleš Richter spolužák Petra Frýdla a tudíž rovněž student první třídy AHOL- střední školy specializační, Aleš nyní podniká a bydlí v Berlíně. Studenty svým vyprávěním zaujaly zahraniční pracovní zkušenosti a možnosti absolventa našich škol na nelehkém trhu práce.

Patrik Kee kdo čekal u tohoto mladého muže "pouhé" hudební vystoupení, byl hned v prvních chvílích značně překvapen rozsahem zvuků, které Patrik pomocí loopstationu prezentoval. Bezesporu se vryje do paměti všech AHOLáků prezentací písně "AHOL v hotelu Park Inn" (tuto píseň v Patrikově podání můžete již nyní shlédnout na youtube.com), poděkování ale zaslouží tento úžasný ostravský zpěvák One Voice Show také za svůj příběh i další vystoupení během konference (www. patrikkee.cz)

Renata Ptáčníková u této dámy všichni věděli, že je zakladatelkou coworkingového centra VIVA a prezidentkou a zakladatelkou Institutu pro ženy. Renata ale ukázala, že nebyla zrovna ukázkovou a vzornou studentkou, že si ve svém životě nejvíce váží drobných radostí a že je pro ni největším úspěchem šťastná rodina. Doktorský titul, publikované vlastní knihy a podobné aktivity totiž nemusí být tím největším životním štěstím a "úspěchem". Renčino vystoupení bylo velmi emotivní a andělské (více informací o aktivitách Renaty Ptáčníkové na www.viva.cz).

Vašek Klapetek vítěz soutěže Mladých podnikatelů roku 2013. Toto byla jediná informace, kterou jsme před konferencí z Vaškova příběhu zveřejnili. I proto byli hosté velmi překvapení, když před ně předstoupil doktor tropické biologie, který procestoval kus Světa, který pomáhal budovat školu v Tibetu nebo přehradu v Angole. Po návratu do České republiky začal podnikat s prodejem ptačích budek, díky kterým si děti spolu se svými rodiči mohou vytvořit vlastní budku nebo krmítko pro ptáky, naučí se o něj pečovat a pozorovat a poznávat přírodu (Vaškovy webovky www.budkajakodarek.cz).

Honza Michalisko designer, návrhář šperků a stoprocentně nejvíce googlený vystupující letošního ročníku konference. Honza vystoupil s neskutečně inspirujícím a povzbuzujícím příběhem, který ukázal, že i když nemáme zrovna ideální "startovací" podmínky pro zahájení podnikání, můžeme i tak dosáhnout úspěchu. Honzova přednáška byla doprovázena množstvím nádherných fotek šperků, které Honza za svou kariéru vytvořil. 

Ola Sopčákovává sochařka a restaurátorka ze Slovenska, která svými zkušenostmi a postřehy zaujala nejenom mužskou část publika. Ola se věnuje tvorbě a restaurování nejrůznějších soch (více informací o tvorbě této mladé sochařky na stránkách www. sochyoli.sk).

Juraj Kováč energický a opravdu doslova nakopávající přednášku přednesl Juraj, který je zakladatelem projektů Rozbehni sa! Interaktivní přednáška byla hodnoceny posluchači konference jako jedna z nejispirativnějších. Museli jsme studentům naší školy přislíbit pokračování této přednášky v rámci jejich výuky. Záznam této přednášky bude součástí připravovaného videa z letošního ročníku konference. Kdo totiž neviděl a nezažil tak neuvěří. Podle Juraje se totiž může "rozběhnout každý" (koukněte na web www.rozbehnisa.sk).

Katka Hummel zástupkyně mezinárodní i domácí sekce představila velmi úspěšný podnikatelský záměr vlastní firmy, kterou založila ve Velké Británii. Firma Tailored Days Ltd. se specializuje na dny "šité na míru". Katčin příběh inspiroval mnohé právě kvůli impulzu, který její podnikání zahájil - s větou "to nejde, to se nedá zařídit" se Katka prostě nemohla smířit a tak začala organizovat tradiční akce značně netradičně. Nyní žádnou výzvu nepovažuje za nedosažitelnou. (více informací www.sportvanglii.cz).

David Vikar náš poslední vystupující si přinesl tři korkové nástěnky, nechtěl svou přednáškou ukázat konkrétní podnikatelský záměr, ale chtěl návštěvníkům konference prezentovat pravdivý příběh mladého kluka, jehož cesta k úspěchu nebyla zrovna jednoduchá a přímočará. Korkové nástěnky se zapíchnutými vlaječkami ukazujícími dosah jeho podnikání všem vyrazily dech.

 

Druhý den konference byl zaměřen na praktické workshopy

workshop Start-up v podnikání po prvním dni konference tak studenti získali praktické návody a ukázka konkrétních možností zahájení vlastního podnikání. První workshop byl zaměřen na finanční gramotnost, v rámci kterého si studenti vyzkoušeli vyhodnotit pozitivní a negativní podněty pro podnikání. První z workshopů realizovala Mgr. Petra Kluzová z firmy Partners.

workshop Živý kruh sednout si do kruhu, vydechnout a zamyslet se nad vlastními postoji při cestě k úspěchu bylo vyvrcholením dvoudenního "úspěšného" maratonu letošní konference. Druhý z pátečních workshopů byl realizován za podpory Centra celoživotního učení škol AHOL. Tímto managersko-marketingovým couchingem nás provedli Ing. Blanka Kostřibová a Radim Věntusz firmy Živý Byznys.

 

Velmi ráda bych touto cestou chtěla poděkovat celému realizačnímu týmu, který letošní krásnou konferenci připravil. Zvláštní poděkování patří paní Mgr. Nadi Makové a studentům AHOL Vyšší odborné školy, bez jejichž pomoci a podpory by konference nepřinesla takové množství nezapomenutelných zážitků.

 

V Ostravě dne 16. dubna 2014  Mgr. Michaela Drozdová, Ph.D. (ředitelka AHOL VOŠ)

 

 

fotografie a videa z letošního ročníku konference
videoukázky průběhu letošního ročníku konference

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RSS
Vaše jméno:
Váš e-mail:
ochrana proti spamu
' '
opište kód z tohoto obrázku do následujícícho pole: